021-44674310
تهران - خیابان بنی هاشم شمالی - کوی شریعت - شماره یک - واحد4

حدود ۶۰ درصد از تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور تولید داخلی است

حدود ۶۰ درصد از تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور تولید داخلی است

ادریس مازندرانی رئیس ستاد برگزاری بیست و دومین نمایشگاه ایران هلث : امسال با توجه به موضوع تحریم‌ها و مشکلاتی که کشورهای خارجی برای شرکت در نمایشگاه ایران هلث داشتند، حضور خارجی‌ها کمتر شده و همین مسئله یک فرصت برای رشد شرکت‌های داخلی شد تا بتوانند محصولات پزشکی با کیفیت و مورد نیاز مراکز درمانی کشور را تولید کنند.

وی با اشاره به رونمایی از ۳۰ محصول پزشکی منحصر به فرد در نمایشگاه امسال گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد نیاز کشور به تجهیزات و ملزومات پزشکی، توسط شرکت‌های داخلی تأمین می‌شود.

مازندرانی با بیان این مطلب که ممنوعیت واردات تجهیزات پزشکی حرف درستی نیست، ادامه داد: تولیدات داخلی، حداقل نیاز عمده مراکز درمانی کشور را پوشش می‌دهد.

وی در ارتباط با ممنوعیت واردت تجهیزات پزشکی مشابه تولید داخل، گفت: شرط واردات تجهیزات پزشکی مشابه تولید داخل، این است که اگر نتوان نیاز داخلی را از طریق تولیدات داخلی تأمین کرد، واردات آن کالا صورت می‌گیرد.

مازندرانی با تاکید بر اینکه واردات این قبیل کالاها به سختی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: ما بر این باور هستیم که می‌توانیم کمبودها را با مهندسی معکوس تولید کنیم.

رئیس ستاد برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی ایران، مهم‌ترین چالش‌های حوزه تولید تجهیزات پزشکی را، نرخ ارز و حمایت دولتی برای تأمین مواد اولیه تولید تجهیزات پزشکی دانست و گفت: در نمایشگاه امسال، بیش از ۴۸۰ شرکت تجهیزات و ملزومات پزشکی حضور خواهند داشت که ۳۸ شرکت خارجی از ۱۶ کشور از جمله آنها هستند.

 

منبع : خبرگزاری مهر